17.8 C
Vilkaviškis
2024 / 06 / 22

Pasitikrinkite, ar visais naudojatės: 9 efektyvūs „Iki“ patarimai, kurie leis sutaupyti ruošiant vaiką mokyklai

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Rugpjūčio pabaiga – metas, kai dauguma tėvų baigia atostogauti ir jau ruošiasi mokslo metų pradžiai. Neatsiejama to dalis – mokyklinių prekių pirkimas. Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi praktiniais patarimais, kurie padės racionaliai planuoti pirkinius ir išleisti mažiau.

- Reklama -

„Kaip įprastai, kanceliarinių prekių prekyba jau vyksta gana aktyviai, nors pikas paprastai pasiekiamas paskutinę rugpjūčio savaitę. Pastebime, kad daug pirkėjų mokyklinius pirkimus planuoja sumaniai: ateina su sąrašu, atkreipia dėmesį į akcijas, patrauklius pasiūlymus. Galima pastebėti, kad vienų ar kitų kanceliarinių prekių paklausa tiesiogiai priklauso nuo to, kokį sąrašą gauna mokiniai ar jų tėvai iš švietimo įstaigų. Šiemet, panašu, daugiau atsiranda kūrybinių rinkinių“, – apie pirkėjų įpročius pasakoja Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Mokykliniai reikmenys.

Kad apsipirkimas vyktų kuo sklandžiau, o pirkiniams išleistumėte mažesnę sumą, verta prisiminti esmines taisykles. Jos padės moksleivį suruošti į mokyklą daug neišlaidaujant.

Atlikite inventorizaciją. Beveik niekada nebūna taip, kad naujiems metams viską reikia pirkti parduotuvėje. Kiekvieną kartą bent pusę penalo turinio galima papildyti iš praėjusių metų likučių. Tas pats pasakytina ir apie sąsiuvinius.

Norint gerai pasiruošti vaiko mokykliniam apsipirkimui, pirmiausia reikėtų ne tik suvokti, ko vaikui tikrai reikia, kas nėra būtina, bet ir tai, ką jis dar turi geros būklės iš praėjusių metų. Mokyklinių pirkinių planavimas taip pat yra puiki proga vaikams ir tėvams susitvarkyti spintas, rašomuosius stalus.

Naujam gyvenimui prikelkite senus daiktus. Gali paaiškėti, kad rašomojo stalo stalčiuose slepiasi daugybė lobių – nuo atbukusių, bet dar gerų pieštukų iki net nepanaudotų spalvoto popieriaus rinkinių.

- Reklama -

Jeigu sąsiuvinyje prirašyti tik keli lapai – juos galima išplėšti, ir jis puikiai tiks naujiems mokslo metams. Pakartotinai panaudosite ir aplankus ar segtuvus, o iš kelių išsibarsčiusių rinkinių tikriausiai pavyks surinkti naują kreidelių, pieštukų ar flomasterių pakuotę. Prieš pirkdami vaikui naują penalą, patikrinkime, ar senąjį dar galima išsaugoti. Pavyzdžiui, dėmę ant jo galima užmaskuoti lipduku su mėgstamu vaiko personažu.

Parduokite, kas dar tinkama naudoti, bet jau nereikalinga. Jeigu nuo ankstesnių metų likę pirktų vadovėlių, knygų, pagalbinių priemonių mokyklai, pabandykite juos parduoti. Uždirbtus pinigus galėsite panaudoti kitoms išlaidoms, susijusioms su mokyklinėmis prekėmis.

Parduoti galima ne tik vadovėlius, knygas bet ir kitus daiktus. Žinoma, jeigu jie yra geros būklės ir tinkami naudoti. Tai gali būti mažai naudota kuprinė, kurią jūsų vaikas greitai išaugo ir nespėjo jos sugadinti. Tą patį galite padaryti ir su gerais, bet per mažais drabužiais.

Turėkite sąrašą. Šis patarimas galioja perkant ir maisto prekes, tačiau ruošiantis pirkti mokyklines priemones tampa dar aktualesnis, pastebi „Iki“ komunikacijos vadovė. Juk tėvams tenka užduotis nupirkti tai, ko reikės daug jaunesniam žmogui, todėl gali būti ne visada aišku, ko iš tikrųjų reikia. Dalis mokyklų parūpina tokius sąrašus artėjant mokslo metams. Jeigu jo negavote – paprašykite, su specialistų pagalba bus gerokai lengviau suprasti, kas yra būtina moksleiviui.

Jeigu mokykla į šį procesą neįsitraukia – susidarykite sąrašą patys, įtraukite ir vaiką. Priemonės, kurių tikrai prireiks, yra kanceliarinės prekės (pieštukai, kreidelės, rašikliai, trintukas, drožtukas), penalas, raštinės reikmenys (sąsiuviniai, užrašų knygelės), aplankalai sąsiuviniams ir knygoms, kuprinė, pietų dėžutė, gertuvė, krepšys sportinei aprangai ir pati apranga, dailės reikmenys.

Beje, sąrašas padės sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko parduotuvėje.

Neskubėkite visko supirkti iškart. „Gera kaina gali sugundyti nupirkti tiek sąsiuvinių, kiek jų pakaktų visiems metams, tačiau ne visada yra verta skubėti. Vaikui nuėjus į mokyklą, jau pirmosiomis savaitėmis išryškės kokios nors tų metų mados, tendencijos. Palikite erdvės sau ir vaikui adaptuoti savo mokyklinių prekių asortimentą pagal jas – mokyklinės prekės niekur nedings iš parduotuvių sulig rugsėjo 1-ąja“, – pataria V. Budrienė.

Pasitikrinkite, ar turite lojalumo kortelę. Dar prieš einant apsipirkti nepamirškite pasitikrinti parduotuvių lojalumo kortelių pasiūlymų. V. Budrienė atkreipia dėmesį, kad lojalūs pirkėjai gali naudotis gerokai didesnėmis nuolaidomis, jie sulaukia specialių pasiūlymų, o prisijungimas prie lojalumo programos nieko nekainuoja – tereikia parsisiųsti mobiliąją programėlę ir užsiregistruoti.

„Pigu“ ne visada reiškia „taupu“. Apsipirkdami taip pat verta prisiminti, kad pigiausių produktų pirkimas ne visada reiškia taupymą. Iš tikrųjų labiau derėtų atkreipti dėmesį į kainos ir kokybės santykį. Į tai verta atsižvelgti, pavyzdžiui, perkant penalą jau su sudėtais priedais – įvertinkite, ar jame esantys reikmenys yra tikrai geros kokybės. Kai vaikas pradės skųstis dėl sulūžusių pieštukų ir netrinančio trintuko, gali paaiškėti, kad taupymas iš tikrųjų sukels papildomų išlaidų.

Įsigykite gertuvę ir priešpiečių dėžutę. „Geras būdas sutaupyti pinigų ir sumažinti atliekų kiekį per visus mokslo metus – nupirkti vaikui daugkartinio naudojimo gertuvę ir maisto indus, kuriuos jis galės naudoti ilgą laiką. Taip jums nereikės nuolat pirkti vienkartinių vandens butelių ir sumuštinių maišelių, kurie tiesiog išmetami. Bus naudinga ir piniginei, ir aplinkai“, – sako „Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė.

Turite vyresnių vaikų? Sutaupykite leisdami jiems apsipirkti patiems. Vyresni vaikai tikriausiai jau kelis kartus kartu su jumis apsipirkinėjo artėjant mokyklai ir gali turėti savo nuomonę, kas jiems labiausiai tinka. Laimei, tai taip pat gali pasitarnauti kaip priemonė ugdyti vaiko supratimą apie biudžetą ir išlaidų planavimą.

Paaugliams, pavyzdžiui, duokite dovanų kortelę, kad už pasirinktą sumą jie galėtų apsipirkti patys. Kai jie turės leisti „savo“ pinigus, jie daug atidžiau rinksis pirkinius ir greitai supras, kaip brangūs daiktai gali išeikvoti jų biudžetą.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

spot_img
spot_img

Birželio 22-oji: vardadieniai, dienos INFO, Vasaros saulėgrįža

Birželio 22-oji – Vasaros saulėgrįža. Birželio dvidešimt antroji – 174-oji metų diena (šeštoji 25-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 191 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Eigauda, Eigaudas, Eigaudė, Eigeda, Eigedas, Eigė, Inocentas, Kaributas, Kentautas,...

Astrologinė prognozė birželio 22-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Nuo pat ryto turėsite nelengvų pareigų arba apie jas nepaliaujamai galvosite, nerimausite dėl vakaro renginio ar neatliktų darbų. Verčiau tyliai pasidžiaukite vasaros diena ir neskleiskite nerimo. JAUTIS. Tikėtini keblumai, susiję su kelione, mokslu, užsieniečiais,...

Lietuviai nelinkę švaistytis atostogų dienomis: derina jas prie ilgųjų savaitgalių, naudojasi darbostogomis

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų šią vasarą planuoja bent savaitės trukmės ar ilgesnes atostogas, o ketvirtadalis poilsiui išnaudos šventines nedarbo dienas, prie jų prisiderinę laisvadienių. Tam šiemet tinkamos dvi datos – jau šį savaitgalį laukiančios...

„Rimi“ – pigesni šonkauliukai: tirpstančius burnoje pasigaminsite su šiais eksperto patarimais (receptas)

Ilgaamžėmis tradicijomis ir burtais apipinta Joninių šventė dažnai neapsieina be kepsninėje keptų patiekalų. Vieni ant ugnies čirškina dešreles, kiti kepa šašlykus arba vištieną, o treti ruošia burnoje tirpstančius kiaulienos šonkaulius su barbekiu glazūra. Anot...

ORAI: Penktadienio dieną nelis

Penktadienio dieną nelis. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Temperatūra 22–27, pajūryje 19–21 laipsnis šilumos. Šeštadienio naktį lietaus tikimybė maža. Vėjas silpnas. Temperatūra 10–15 laipsnių šilumos. Dieną daug kur trumpos liūtys su perkūnija, vietomis lis...

Vienas iš darbo „Lidl“ privalumų – aiškios atlygio sistemos užtikrinimas

Finansinį stabilumą darbuotojams garantuoja ne tik darbo užmokesčio dydis, bet ir įmonėje taikomos atlygio sistemos. Pasak „Lidl Lietuva“ valdybos narės ir personalo vadovės Sandros Savickienės, aiški informacija apie uždarbį ir jo augimo perspektyvas padeda...

„Rimi“ gerosiomis maistinėmis medžiagomis prisodrinta daržovė – pigiau: įsigiję nepadarykite šios klaidos

Joninių vakaronė gamtoje – puiki proga net retai valgantiems daržoves įvertinti jas iškeptas ant grotelių, kuomet kitaip atsiskleidžia įvairiausi jų skoniai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pataria, kad grilinti arba...

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio Lietuvos kelių policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą šalies keliuose. Birželio...

Klaipėdoje duos startą pirmojo vandeniliu ir elektra varomo laivo statyboms

Susisiekimo ministras Marius Skuodis šį penktadienį lankysis Klaipėdoje, kur duos startą pirmojo Lietuvoje vandeniliu ir elektra varomo laivo statyboms, taip pat dalyvaus ministerijos kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) inicijuotoje apskritojo stalo diskusijoje apie...

Ką naujo ant grilio per Jonines? „Iki“ skelbia naudingas akcijas ir siūlo išsikepti azijietiškų...

Penktadienį užkurtos, kepsninės Lietuvoje rūks visą ilgąjį savaitgalį. Tereikės šūsnio receptų, nes riboti savęs nebūtina – „Iki“ parduotuvėse apstu naudingų nuolaidų tiek kiaulienos ir vištienos, tiek ir lašišos ar sūrių gerbėjams. Trūksta idėjų? Instagrame...

Liko pusantros savaitės apsispręsti ar kaupti pensiją

Gyventojai, kurie šių metų pradžioje gavo „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į antros pakopos pensijų kaupimą, iki birželio 30 d. turi laiko apsispręsti, ar nori kaupti pensijai papildomai. Iki šiol tik šiek tiek daugiau nei...

Ką pilti į elektromobilį?

Išmetamosiomis dujomis oro neteršiančių automobilių komplektacijos pokyčiai kelia naujų iššūkių atsarginių dalių ir tepalų gamintojams. Nors į elektrines transporto priemones nereikia pilti kuro, kiti skysčiai, pvz., aušinimo ir kt., yra būtini. Kuo ypatingi elektromobiliuose...

Sukčiai šiomis dienomis iš moters išviliojo daugiau nei 94 tūkst. eurų

Marijampolės apskrityje sukčiai per 10 dienų iš moters išviliojo 94 tūkst. 654 eurus. Kaip pranešė Policijos departamentas, trečiadienio vakarą, 21 val., į Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 67 metų moteris. Ji pranešė, kad nuo birželio 7...

ORAI ketvirtadieniui. Aukščiausia temperatūra 19–24 laipsnių šilumos

Šiandien lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, pajūryje pereinantis į pietvakarių, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 19–24 laipsnių šilumos. Penktadienį lietaus nenumatoma. Vėjas vakarinių krypčių, 6–11 m/s. Temperatūra naktį 8–13, pajūryje 14–16, dieną 22–27, pajūryje...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img